RD v Jesenici vestavba v Horšovském Týně RD ve Slaném bazénový domek v Srbech rekonstrukce bytu na Letné rekonstrukce bytu v Dejvicích interiér RD ve Velkých Popovicích interiér RD v Kladně RD Vacov BD Zengrova Anglické nábřeží v Plzni vestavba do stodoly v Puclicích rekonstrukce BD v Lochkově rekonstrukce vily v Ostravě RD v Družci rekonstrukce sídla AON v Praze

rekonstrukce vily v Ostravě

2011 - 2013


Poloha: Ostrava

Investor: soukromá osoba

Plocha: 811m2

Náklady: 12,5 mio

Stupeň: STS, DPS, INT, AD

Znovuoživení prvorepublikové vily v centru Ostravy, která v době svého vzniku byla sídlem ředitelství Ostravských dolů. Po několika těžkých historických etapách a bezohledných stavebních úravách se díky osvícenému investorovi podařilo obnovit její původní krásu.

Náročný přerod zahrnoval očistění hmoty domu, úpravu dispozic, kompletní nové technické vybavení, sanace poruch, doplnění parteru a renovaci fasád včetně ruční práce na štukových ozdobách a hlavicích.

Do budovy se po letech navrátila její originální administrativně reprezentační náplň. Po ředitelství dolů, protektorátním bytu, komunistické školce a centrále dopravních podniků zde má sídlo renomované notářství.