RD v Jesenici vestavba v Horšovském Týně RD ve Slaném bazénový domek v Srbech rekonstrukce bytu na Letné rekonstrukce bytu v Dejvicích interiér RD ve Velkých Popovicích interiér RD v Kladně RD Vacov BD Zengrova Anglické nábřeží v Plzni vestavba do stodoly v Puclicích rekonstrukce BD v Lochkově rekonstrukce vily v Ostravě RD v Družci rekonstrukce sídla AON v Praze

RD v Jesenici

2009 - 2012


Poloha: Jesenice u Prahy

Investor: soukromá osoba

Plocha: 191 m2

Náklady: neuvedeny

Stupeň: STS, UPI, DSP, INT

Pozemek, na němž stojí rodinný dům se nachází na okraji obce Jesenice. Rohová parcela je na severozápadě vymezena komunikacemi a na jihu zeleným koridorem. Pro formování domu bylo určujících několik věcí. Ze strany klienta byl kladen důraz na maximální stavební jednoduchost, velkorysost obytného prostoru a prostorovou minimalizaci ložnicové části. Dalším důležitým bodem formujícím koncept bylo řešení vztahu k tehdy ještě nezastavěnému okolí, vazbám na pozemku a předpokládanému rozvoje území.

Hmota domu jasně definuje nároží uliční fronty, dokáže poskytnout dostatek soukromí na pozemku, ale také ho na vhodných místech otevřít pro interakci s okolím.

Na spodním podlaží se nachází technická část domu obsahující garáž, zádveří, toaletu, komoru a hlavní obytná část domu orientovaná na jihovýchod do zahrady. Obdélný obytný prostor s vloženým obchozím jádrem (schody, kuchyň, krb) se směrem na jih plynule zvyšuje. Díky tomu je možné dosáhnout pocitově většího prostoru na menší půdorysné ploše se zajímavými průhledy skrz dům, maximálním nasvětlením a tepelnými zisky v zimních měsících. V druhém podlaží je umístěna klidová, čistě ložnicová zóna. Západní část umožňuje variabilní uspořádání prostoru, které v průběhu času může plnit různé požadavky klienta.