RD v Jesenici vestavba v Horšovském Týně RD ve Slaném bazénový domek v Srbech rekonstrukce bytu na Letné rekonstrukce bytu v Dejvicích interiér RD ve Velkých Popovicích interiér RD v Kladně RD Vacov BD Zengrova Anglické nábřeží v Plzni vestavba do stodoly v Puclicích rekonstrukce BD v Lochkově rekonstrukce vily v Ostravě RD v Družci rekonstrukce sídla AON v Praze

RD ve Slaném

2010 - 2011


Poloha: Slaný

Investor: soukromá osoba

Plocha: 217 m2

Náklady: neuvedeny

Stupeň: STS, DSP, AD

Klient zvolil pro návrh a realizaci svého domu parcelu na okraji města Slaný v nově vznikající lokalitě rodinných domů. Díky tomu, že byla již z větší části zastavěna nemuseli jsme začínat na „zelené louce“ bez možnosti vnímání vztahu k okolí a prostorových vazeb. Poloha objektu a jeho uspořádání vyplynuly z analýzy prostoru, okolních vlivů na pozemek a samotného domu na okolí.

Koncept je založen na jasném vymezení čtyř základních funkčních celků. Koncentrací do lapidárních kvádrových objemů a jejich následným opětovným složením, vznikla jednoduchá hmota domu, do které se zakusují dva zelené zálivy hlavního vstupu a terasy.

Spodní čtvercová základna obsahuje tři funkce. Technické prostory a zázemí umístěné na severu, obytnou zónu navazující na jižní část pozemku a komunikační jádro, jež je propojuje. Menší hmota druhého patra je umístěna kolmo na tyto provozy v odlehlejší části od příjezdové cesty. Tím je zajištěna intimita ložnic a pokojů s krásným výhledem do okolní krajiny.