RD v Jesenici vestavba v Horšovském Týně RD ve Slaném bazénový domek v Srbech rekonstrukce bytu na Letné rekonstrukce bytu v Dejvicích interiér RD ve Velkých Popovicích interiér RD v Kladně RD Vacov BD Zengrova Anglické nábřeží v Plzni vestavba do stodoly v Puclicích rekonstrukce BD v Lochkově rekonstrukce vily v Ostravě RD v Družci dostavba ZŠJC v Lysolajích

vestavba do stodoly v Puclicích

2011


Poloha: Puclice

Investor: soukromá osoba

Plocha: 79 m2

Náklady: 3 mio

Stupeň: STS

V severovýchodní části je umístěna ložnice s fantastickým výhledem podél stoleté kamenné zdi na alej modřínů a ovocné stromy.

V severozápadní, nejhůře s exteriérem propojitelné části, se pak naléza veškeré potřebné zázemí - koupelna, toaleta, schodiště.

Druhé podlaží nabízí kromě dvou jednoduchých ložnic i terasu v druhé úrovni nad střední částí objektu, která funguje jako odpočinkový a meditační prostor.

Díky využití ochrané funkce stávajícího objektu je možné stavbu provést velice jednoduše, jak po stránce konstrukční, tak ekonomické. Objekt není namáhán vodou, vlhkostí ani větrem. Konstrukce jsou tedy de facto v prostředí nevytápěného interieru. Díky tomu je možné použít system lehké dřevostavby typu two by four, založené na betonových patkách. Fošnová konstrukce vyplněná tepelnou izolací a opláštěná zvenku velkoformátovými obalovými překližkovými deskami je finančně nenáročná a výhodná i z hlediska rychlosti výstavby. Dostatečné zateplení spolu se správně volenou polohou a provedením okenních otvorů poskytne obyvatelům standard pasivního domu.

Vnější plášť přízemní části je proveden z velkoformátových obalových překližek. Druhé podlaží je rámová konstrukce opláštěná dutinkovým polykarbonátem. Jedná se o poloprůhledný materiál, který zajistí průstup světla ze stodoly do interieru 2NP v plné ploše konstrukce. V interieru jsou navrženy dřevěné podlahy a bílé omítky. Barevné akcenty a náladu vnitřních prostor definuje solitérní nábytek.